Škola

Základní škola Komenského 15 je škola s více než stoletou tradici. Nachází se v centru města, je dostupná místním i dojíždějícím žákům. Pro žáky 1. stupně jsou organizovány ozdravné pobyty a pro žáky 2. stupně turistický, lyžařský, vodácký a cyklistický kurz. Anglický jazyk je vyučován již od 2. ročníku, ve výuce pomáhají dobrovolnice z Evropské unie. Škola pořádá pravidelné výjezdy do anglicky a německy mluvících zemí. Žáci školy každoročně vyjíždí…

Zjisit více

Novinky

Zlatý Ámos

Naše učitelka Ing. Eva Pelikánová ze ZŠ Komenského Nové Město nad Metují je jedna z nejlepších, proto nás jako třídu napadl skvělý nápad! Zrovna se blížily Vánoce, a co by byl lepší dárek než přihlásit paní učitelkou do soutěže Zlatý Ámos (soutěž o nejlepší/ho učitele/učitelku. Dalo nám to sice plno práce s přípravou, ale stálo to za to! 21.2. Byl náš den D. Naše skupinka tří žáků si musela vymyslet pětiminutovou scénku, kde zahrajeme odůvodnění, proč jsme vybrali zrovna TUTO učitelku. Scénka nám tolik problém nedělala. Zvládli jsme ji vymyslet raz dva. Ale ty nervy nám daly zabrat. V 5.55 hod. jsme měli sraz na autobusovém nádraží a vyjeli jsme z…

Číst celé

V letošním roce jsme se rozhodli uspořádat akci, jejímž prostřednictvím můžeme přispět nevidomým dětem i dospělým, o které se stará nadace Světluška. Třídy, které se do akce aktivně zapojí, budou v určitých dnech vyrábět a prodávat svačinky. První počin se uskutečnil v úterý 13. března a kluci a holky z 8.A spolu se Soňou Novotnou napekli spoustu skvělých bramboráků. Během velké přestávky se po nich jen zaprášilo a v kasičce pro Světlušku zacinkal první příspěvek a to 1028,-Kč. Děkujeme a těšíme se na příště.

Číst celé
Více novinek

Jídelní lístek

Pondělí

Polévka slepičí s nudlemi
  1. Cikánská hovězí pečeně, dušená rýže
  2. Čínské nudle s krůtím masem a zeleninou, obloha
  3. Baby karotka s hráškem, vařené brambory
Přídavek rajčatový salát

Úterý

Polévka rychlá s vejci
  1. Vepřový guláš, houskové knedlíky
  2. Uzená krkovička, hrachová kaše, zeleninový salát
  3. Krupicová kaše s kakaem, cukrem a máslem
Přídavek ovoce
Celý jídelní lístek