Chemický úspěch

Školní chemické pokusy jsou vděčným námětem mnoha filmů ze školního prostředí. Snad každý z nás by v paměti vylovil nějakou příhodu, se kterou by ve společnosti zabodoval. A právě pokusy dávají tomuto, jinak velmi náročnému, předmětu zajímavý rozměr. Snad se nenaplní chmurné předpovědi těch, kteří prorokují, že z bezpečnostních důvodů zvoní zábavné stránce chemie hrana…

Pokusy a chemie oslovily i / některé  / naše žáky. Již v loňském roce byla naše škola velmi úspěšná a tradice pokračuje i letos. V Pardubicích proběhlo krajské kolo chemické soutěže Mladý chemik, ovšem za účasti hned pěti krajů a 4 790 žáků!! Do celostátního kola postupovalo 280 a jsme rádi, že jsou mezi nimi i Adéla Vanická a Tereza Ďurďová z 9.B. A stačil by jim k tomu i přísnější klíč, obě se umístily v třetí desítce! Gratulujeme…       Navázali jsme tak na krásný výsledek z této soutěže před dvěma lety, kdy jsme se umístili v této soutěži jako 4.nejlepší škola s výukou chemie v republice. Čeká nás v polovině února ještě soutěž družstev, kde nás budou reprezentovat dvě družstva deváťáků, téma je letos recyklace. Krásné téma!

Mgr. I Kupková