Nové dobrovolnice

Rok utekl, po našich holkách z Litvy a Německa, Inet a Zuzaně, se „slehla zem“ a k nám přijely holky nové a zase moc milé. Basketbalistka a blondýnka Mirka z Německa, která studuje pedagogiku a moc ji baví práce s dětmi a jazz milující tmavovláska z Francie Caroline. Obě jsou humanitně zaměřené, mají rády hudbu a výtvarné umění – to je pro školu v technicky zaměřené době úplné požehnání. No, přiznejme si, že vloni jsme holky přijali poněkud s rozpaky. Možná se našli i tací, kteří by je nejraději posadili na vlak J, ale Eva Pelikánová, jejich náhradní máma J, nás neúnavně obíhala tak dlouho, až jsme si našli způsob komunikace s nimi. Přišli jsme na to, že nám mohou být v mnohém užitečné / a taky my jim / – no prostě – bylo to nakonec fajn. Letos už jsme zkušenější, tak to určitě bude fajn od samého začátku. Jsme jedna z mála škol, která využívá podobný projekt a to u nás ještě v září proběhne již potřetí projekt Edison – opětovné setkání dětí a žáků s cizinci. Odkud asi budou?