Škola

Základní škola Komenského 15 je škola s více než stoletou tradici. Nachází se v centru města, je dostupná místním i dojíždějícím žákům. Pro žáky 1. stupně jsou organizovány ozdravné pobyty a pro žáky 2. stupně turistický, lyžařský, vodácký a cyklistický kurz. Anglický jazyk je vyučován již od 2. ročníku, ve výuce pomáhají dobrovolnice z Evropské unie. Škola pořádá pravidelné výjezdy do anglicky a německy mluvících zemí. Žáci školy každoročně vyjíždí…

Zjisit více

Novinky

V sobotu 6. 4. se naše mini VoCéčkové týmy vydaly na turnaj do Červeného Kostelce. Pro některé to byl první velký turnaj a z pozice trenérky musím říct, že to byla paráda. Děti se rvaly o každý míč a do každého zápasu šly na dvě stě procent. Pro všechny to byla obrovská zkušenost a možnost zjistit v čem se můžou nadále zlepšovat. Ale nebojte, nebyl to jen boj o nejlepší příčky. V pauzách mezi zápasy jsme si stihly zahrát karetní hry, na babu i jen tak blbnout s míčem či žíněnkou. Některým z toho neustálého řádění pěkně vyhládlo, tak ještěže v Kostelci mají tak skvělou kantýnu plnou dobrot. Třeba gumových…

Číst celé

V úterý 9.4. jsme byli se třídou 3.B a 3.A v muzeu v Novém Městě nad Metují. Povídali jsme si o Velikonocích. Zjistili jsme spoustu věcí, třeba že pomlázka má hodně názvů- šlehačka, sekačka, binovačka, korbáč a třeba mrskačka. Měli tam na stole pečivo, které se peče na Velikonoce – beránek, mazanec (samozřejmě jsme dostali ochutnat). Koukli jsme se na kraslice a na různé velikonoční výrobky. Pak jsme hlasovali, která je nejhezčí. Bylo to super. Doporučuji.    Eliška Kulhánková   3.B …Koukali jsme se na kraslice a hlasovali jsme ze tří kategorií o nejlepší kraslici. Slyšeli jsme o různých názvech pomlázek: šlehačka, sekačka, mrskačka. Pomlázky se dají uplést i ze smuteční…

Číst celé
Více novinek

Jídelní lístek

Čtvrtek

Polévka Kuřecí s drobením
  1. Holandský řízek, bramborová kaše, okurka
  2. Kuřecí stehno ala bažant, dušená rýže
  3. Halušky se špenátem
Přídavek okurka

Pátek

Polévka Mrkvová
  1. Maďarský guláš, těstoviny
  2. Zeleninový salát s kuřecím masem, česnekový dresing, pečivo
  3. Penne se sýrovou omáčkou
Přídavek paprika
Celý jídelní lístek