Dobrovolníci

Díky projektu Evropské unie mohou na naší škole již třetím rokem pracovat mladí lidé pocházející  z různých evropských zemí.

Zapojují se nejen do výuky, ale účastní se i akcí mimo školu, vedou zájmové kroužky apod. Naši žáci s nimi procvičí anglickou a německou konverzaci a taky se dovědí spoustu zajímavého o jejich rodné zemi, kultuře, zvycích.

Každý rok přijíždí noví dobrovolníci.

Letos máme v rámci programu Erasmus  ve škole dvě sympatické slečny z Litvy a Německa.

Jmenuji se Guste Asipavičiūtė. Je mi 18 let, jsme z Kaunas z Litvy. Ve svém volném čase ráda jezdím na kajaku a cestuji. V současné době hovořím třemi jazyky (litevsky, rusky, anglicky) a právě se učím čestky. Dobrovolnictví se věnuji již delší dobu.

Jmenuji se Verena Bedrich, je mi 18 let a pocházím z Německa z Drážďan. V létě jsem maturovala z historie a němčiny. Volný čas ráda trávím v přírodě, se svými kamarády nebo hraji divadlo. Mimo jiné velmi ráda čtu.

Zdá se, že jste tu poprvé. Vyberte si prosím svoji roli
Jsem žák
Jsem rodič