Matematický klokan 2020

Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. V roce 2016 se již této soutěže účastnilo přes 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí celého světa sdružených v asociaci Kangourou sans frontieres, jejíž koordinační centrum je v Paříži. V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci.

Letošní ročník byl kvůli koronavirové situaci zvláštní. Jarní termín byl nejprve odsunut na podzim. Opětovné uzavření škol a distanční výuka vtiskly soutěži poprvé online podobu.

A jak dopadli naší žáci?

kategorie Cvrček: Matyáš Maršík a Šárka Umlaufová, 1. místo (okres Náchod)

kategorie Klokánek:  Michal Vaněk, 3. místo (okres Náchod)

kategorie Benjamín: Matouš Burda, 1. místo (okres Náchod)