30 let svobody a demokracie

Třicet let. Pro někoho téměř včera, pro jiného celý život, pro naše děti doba, kterou si nemohou pamatovat. Narodily se dlouho po Sametové revoluci v době, kdy demokracie z plenek už odrostla. Dnešní děti berou demokracii jako samozřejmou součást života, protože to jinak nezažily. Aby to tak zůstalo, je třeba jim tehdejší dobu a události alespoň nepřímo zprostředkovat diskuzemi, fotografiemi, filmy…

Zvolit způsob , jak s dětmi oslavit takováto výročí tak, aby si je zapamatovaly, je nejlepší s prožitkem a nejlépe společným. Pocit sounáležitosti je k nezaplacení. Rozhodli jsme se na náměstí společně vytvořit uskupení. Zvolili jsme jako symbol srdce, které je vyplněno dětmi s balónky v barvách naší vlajky. Symbol letícího balonku jako symbolu svobody a volnosti.(Provázky jsme použili plně rozložitelné).