Družina navštívila Čertí školu

Pár dní před oslavou masopustu navštívilo 39 dětí ze školní družiny výstavu Čertí školy, která je k vidění, v prostorách hladomorny opočenského zámku. Když jsme vyjížděli z naší školy, byla mlha před námi i za námi. Jak jsme se blížili k Čertí škole, mlha ustoupila. Vstoupili jsme do první místnosti, kde jsme stáli před samotnou bránou do pekla. Naštěstí do ní nikdo nevstoupil, protože co peklo schvátí, to už nenavrátí. V další místnosti na nás čekala čertovská kuchyně s čerticí a jejím pomocníkem netopýrem. Komnata Lucifera byla jen pro silné povahy, ale našly se odvážné děti, které se na luciferském trůnu nechaly i vyfotografovat.  Čertovská pošta slouží ke komunikaci mezi pekelnými mocnostmi. Zde bylo spousta hříšných úpisů k posouzení a potrestání. Třída čertíků byla podobná třídám, které známe my, z naší školy. Lavice, tabule, pomůcky k učivu.  Nikdo z dětí se nechtěl zapojit do čertí výuky.

Po výstavě jsme se porozhlédli po zámeckém nádvoří a navštívili Trčkovo a Kupkovo náměstí. Proběhla i malá soutěž a návštěva báječné cukrárny na náměstí. Snad budou mít účastníci výletu klidné spaní a krásné nové dny, mnohé děti se přiznaly, že občas zlobí a neposlouchají a všichni víme, že čert nikdy nespí…….