Exkurze v Malé vodní elektrárně Hučák

V úterý 11.6.2024 jsme dorazili dopoledne vlakem do Hradce Králové. Cesta k Malé vodní elektrárně Hučák nám zabrala asi půl hodiny, v blízkém parku jsme se posilnili svačinou a počkali, až otevřou. Uvnitř nám paní z informačního centra řekla, co máme dělat. Takže jsme si dali věci do skříněk a po chvíli už seděli v promítacím sále a sledovali film o obnovitelných zdrojích, výrobě elektřiny, turbínách a mnoha dalších věcech. Po skončení filmu a krátkém povídání jsme se přesunuli do 1. patra, kde jsme si mohli vyzkoušet různé věci, pro mě bylo nejzajímavější malé tornádo. Díky virtuální realitě si někteří z nás zkusili postavit svou vlastní elektrárnu. Exkurzi jsme zakončili ve strojovně, kde jsme si prohlédli turbíny. V úplném závěru nás čekal „neplánovaný“ rozchod v Auparku a hurá domů!

Sofie Jirásková, 6.B