Klub zábavné logiky

Někde jsem četl, že čtení, zejména to hlasité, je skvělou prevencí proti degenerativním chorobám mozku. Kromě něho prý v jejich prevenci pomáhá pohyb a následný rozhovor s dětmi. Kladou totiž otázky, nad kterými se člověk musí hlouběji zamyslet. A pak jsou snad prospěšné i logické hry. Ty jsou navíc skvělé na trénování soustředění, které nám tak narušuje moderní technika.

Na naší škole funguje pro žáky druhého stupně Klub zábavné logiky a deskových her. Kromě deskových her a Rubikových hlavolamů pracují žáci i s hlavolamy kovovými, dokonce i s Ježkem v kleci.

Však jsme také pořádali den deskových her, který se setkal s velkým úspěchem. A zájem je i o piškvorky.

To vše cvičí paměť, soustředění, prostorovou představivost… Prostě pomáhá rozvíjet kvality, které jsou potřebné nejen v matematice.

Mgr. Václav Nýč