Náš týden s Edisonem

V týdnu od 16.2. do 23.2. 2020 naši žáci „procestovali“ kus světa. Stážisté z Indie, Gruzie, Taiwanu, Indonésie a Jižní Koreje nás všechny provedli krásami svých krajů a seznámili nás se svou kulturou a tradicemi. Celý týden probíhal v kamarádském duchu a žáci si každou chvilku více než užívali. Stážisté si pro nás připravili zajímavé prezentace, kterými nás vtáhli do každodenního života, historie i zajímavostí svých zemí.

Ve středu proběhla v tělocvičně Global Village, na které všichni mohli ochutnat ukázky pokrmů například indické crackery, gruzínské Chačapuri nebo maso na korejský způsob.Někteří si také odnesli památku v podobě podpisu henou. Na oplátku jsme my našim novým kamarádům ukázali náš krásný zámek, náměstí, muzeum nebo Klopotovské údolí. Velké poděkování patří všem hostitelským rodinám, bez kterých by se tento projekt nemohl realizovat.