NO PACKBACK DAY NA KOMENDĚ

Ve čtvrtek dne 5.5. 2022 se v ZŠ Komenského konal tvz. no packback day neboli den bez batohů. A o co vlastně šlo? Žáci i učitelé si přinesli své věci v čemkoliv, co mohlo nahradit školní batoh – například v kbelíku, košíku, cestovním kufru nebo v kufru na nářadí. Někdo byl tak originální a vzal něco tak „šíleného“ jako třeba nákupní vozík, malou ledničku, sušák na prádlo, dětský kočárek pro panenky, ptačí klec a mnoho dalších netradičních „kuriozit“.

Všichni účastnici byli originální, o velké přestávce jsme se sešli na školním dvoře a vyfotili jsme se.

Zúčastnilo se celkem 107 žáků. Inspirovali jsme se z amerických i českých videí, k tomuto dni se připojilo mnoho základních i středních škol. Cílem je upozornit na miliony dětí, které denně nosí pomůcky v ruce do škol vzdálených mnoho kilometrů. Naše škola se do této akce zapojila poprvé, s výzvou přišli žáci 8.A.

Adriana Ducháčová, 8.A