V AMMANNU již počtvrté

V pátek 9. října se žáci sedmého ročníku zúčastnili programu, který pro ně připravili pracovníci firmy AMMANN – letos již počtvrté. Velice si ceníme, jak  se nám zaměstnanci věnovali. Myslím si, že bylo velice přínosné vidět, jak takový podnik funguje v běžném pracovním dni. Zajímavé bylo sledovat, jak výrobky, které se vyvážejí do celého světa, vznikají krok za krokem. Děti si tak mohly udělat obrázek, co jednotlivé profese obnášejí.

Program byl opravdu dokonale promyšlen a zorganizován. Děti byly nadšené z toho, co viděly, nejvíce se jim samozřejmě líbila jízda na válcích a krásné ceny, které vyhrály v soutěžích. Moc jim chutnalo v podnikové jídelně. Nejvíce asi řeknou přímo výroky samotných dětí:

Martin  „Hodně rád bych si to někdy zopakoval, bylo to super.“

Miky  „Bylo to tam výborný, celý den mě bavil.“

Julča  „S plnými bříšky a s dobrými pocity jsme vyrazili domů.“

Bětka  „Tento den jsme si všichni moc užili.“

Terka  „Bylo to hustý, na 100 % bych se tam ráda vrátila.“

Zuzka  „Když jsme vše prošli, mohli jsme se jako bonus svézt s válcem kolem Ammannu, nádhera. Oběd byl krásným zakončením báječného dne. Moc se mi to líbilo.“

Kuba  „Bylo to zábavné a super.“

Ája  „Prostě to bylo super a šla bych znovu. A ještě se mi líbilo, že jsme měli soutěže o milé ceny.“

K tomu, jak děti zhodnotily celé dopoledne, není co dodat, jejich slova mluví za vše. Děkujeme za příjemně strávený den!!!

Ilona Rázlová a Romana Valášková  /třídní učitelky 7.ročníků/

 

V pátek 9. října jsme se sešli před firmou Ammann. Přivítal nás pan Remeš, který nás seznámil s firmou. Potom jsme se rozdělili do 4 skupin. V těchto skupinách jsme potom procházeli firmou do marketingu až po montáž. Bylo to velice zajímavé a poučné. Když jsmesi prošli všechny konceláře i výrobní haly, mohli jsme se projet ve válci, který měl 24 tun. Nejen že jsme v něm jeli, také jsme ho řídili! Žádné škody jsme nezpůsobili. Pak už jsme šli na vynikající oběd, ke kterému jsme měli kuřecí vývar, pak následoval kuřecí plátek s hranolky a dezert. Při odchodu jsme prošli vrátnicí, kde jsme dostali drobné upomínkové předměty a šli jsme domů.
Tento den jsme si všichni moc užili.

Alžběta Bláhová, žákyně 7.A