Vodácký kurz 2020

Dne 14.9. jsme se sešli v 17:30 na vlakovém nádraží v Novém Městě nad Metují v počtu třinácti žáků 9.B a dvou učitelů. Koupili jsme jízdenky, nastoupili do vlaku a vyrazili do Týniště nad Orlicí. Po příjezdu na vlakové nádraží jsme vyrazili do naší cílové destinace. Byly nám sděleny základní informace a vrhli jsme se na rozdělávání stanů. Následně jsme měli volný čas, a když se setmělo, začali jsme hrát různé hry.

Druhý den jsme se nasnídali a vyrazili na nádraží. Vlak nás dovezl do Kostelce nad Orlicí a tam jsme se sešli s panem Ptáčkem, nejlepším vodáckým instruktorem u nás. Poučil nás o bezpečnosti na vodě, jak pádlovat, a už víme, co znamená lego, kontra apod. Rozdělili jsme se do skupin a vyrazili na vodu. Po cestě byly zastávky na jídlo. Na vodě nás čekalo pár nevyhnutelných bitev, při kterých jsme se všichni namočili. Po dlouhé pětihodinové cestě jsme dorazili do našeho tábořiště RampaSport, hrály se míčové hry a po pár hodinách se šlo spát.

Poslední den jsme si sbalili věci a hned po snídani jsme vyrazili s panem Prouzou na vodu. Tato plavba byla bez vodního válčení, ale přesto nás čekaly překážky v podobě jezu a dvou spadlých stromů přes řeku. Po příjezdu do Krňovic jsme zabalili rafty, převlékli se a velmi rychlým tempem vyrazili na nádraží v Třebechovicích pod Orebem. Vlak nás dovezl do Týniště, kde jsme přestoupili na vlak do Nového Města nad Metují a naše cesta tímto skončila.