Ve dnech 19.-.22. května 2026 se žáci 8.A zúčastnili vodáckého kurzu na řece Orlici.
V úterý odpoledne jsme vlakem dojeli do Týniště nad Orlicí a hned začali stavět stany a vybalovat.
Druhý den ráno jsme sedli na vlak a přejeli do Kostelce nad Orlicí, kde nás čekaly dva rafty a pálavy. Dostali jsme vesty a helmy a šlo se na vodu. Ze začátku bylo těžké se rozjet, ale pak už to šlo snadno. Zvládli jsme přejet i jeden jez. Sluníčko nás příjemně hřálo do zad. Oběd jsem měli na vodě, ale večeři už v kempu. Při splavování jsme si užili spoustu legrace, např. bitvy na vodě. Druhý den jsme vyrazili z kempu po Orlici do Krňovic.
Odpoledne a večer jsme hráli různé hry, fotbal, volejbal. Poslední večer se zapálil oheň, zpívalo se a dělaly různé aktivity.
V pátek se už jen balilo a odjíždělo domů.


