Zprávy z Banátu 5

Čtvrtek 31. 5. 2018

Dnes jsme vstávali v 7:30 místního času. Převlékali jsme se a vzali jsme si hrnec a dva klacky a šli jsme. První jsme šli probudit starší holky a byla sranda, protože nás „seřvaly“, že hlasitě a nepříjmně budíme. Pak jsme vzali mladší holky, pak kluky a šli jsme připravit snídani. Dan udělal čaj a šli jsme snídat. Po snídani jsem vyhlásili příběhy dne a šli jsme si sbalit a naložit věci. V 10:10 jsme vyjeli s Gerníku. Po cestě jsme se stavili u vodopádu vzít pastičku na brouky a hmyz. A pak jsem jeli rovnou do Srbska. Na hranicích jsme byli ve 12:15. V srbské vesnici Krušice jsme navštívili školu, Český spolek a obecní dům, který se předělává na muzeum. Ve škole je cca sedmdesát dětí a mají velkou nafukovací halu a také venkovní hřiště. Ve 13:45 vyjíždíme zpět na hranice, kde nám kontrolují pasy. Pak už jsme vyrazili rovnou do Čech. Na hranici s Maďarskem přijíždíme v 20:27 a pak jedeme a po cestě se stavujeme na večeři, ke které jsme měli, co si kdo objednal  a pak jsme vyrazili už domů.

                                                                                                                                                                                                                                        Autoři: Jakub Karel Čtvrtečka, Stanislav Semerák, Robin Vlček, Daniel Holý, Ondřej Čtvrtečka