Budoucí školáky čekají pohádkové zápisy

Nové Město nad Metují – Zápis nemusí být pro malé děti pouze stresující. Naopak, místo nervozity to pro ně může být i skvělá zábava. O to se snaží například na Základní škole Komenského v Novém Městě nad Metují. Tady totiž budou zápisy doslova pohádkové.

V novoměstské škole půjdou prvňáčci k zápisu v doprovodu Šmoulů a budou plnit „šmoulí“ úkoly. „Děti z pátého ročníku budou představovat Šmouly a celý zápis bude laděn tímto způsobem, aby to pro děti bylo pohádkově zajímavé,“ uvedla Irena Kupková, zástupkyně ředitele školy.

Páťáci budou mít kostýmy populárních modrých Šmoulů a budou děti provázet po jednotlivých stanovištích. Na nich pak budou paní učitelky zkoušet dovednosti, jaké by děti při nástupu do první třídy už měly umět. Na stanovištích budou děti plnit úkoly související s pohádkou, aby to měly takové zajímavější.

Na škole bývá zápis věnován nějakému tématu vždy. V minulosti to nebyla jen pohádka, ale třeba i cestování. „Děti jakoby cestovaly kolem světa, objely všechny světadíly, byly u černochů, pak v iglú a u tučňáků. Snažíme se to pro děti, které jsou ještě malinké, udělat příjemnější,“ říká Irena Kupková.

Tento týden si navíc jdou školu okouknout předškoláci ze všech mateřských škol ve městě, aby si prostředí alespoň trochu oťukali. „Dělá se to proto, aby když pak přijdou k zápisu , už se nestyděli, aby prostředí pro ně bylo alespoň malinko okoukanější,“ vysvětluje zástupkyně ředitele.

Pavel Bednář (Náchodský deník, 14.1.2014)

Text byl krácen.

Zdá se, že jste tu poprvé. Vyberte si prosím svoji roli
Jsem žák
Jsem rodič
Jsem návštěvník