Akce ŠD a ŠK – přelom zima, jaro

Tak jsme očekávali zimu, sníh, pekáčování…a nic. Ale to nevadí, přizpůsobili jsme se a zimu jsme si alespoň namalovali 🙂 a podnikli plno aktivit.

Hned na začátku února, jsme jako každý rok, přišli do školy v pyžamech, nočních košilích, županech, se spacími plyšáky apod.,ale učení jsme se nevyhýbali. V několika třídách probíhala výuka tematicky a děti plnily různé kvízy a úkoly. Polovina tříd byla ve škole včetně paní učitelky pyžamově oděna. Odměny neminuly ani žáky, kteří se zapojili samostatně.

V rámci celé školy proběhla tipovací soutěž o nejúspěšnější stát na MS v biatlonu, které probíhalo v Novém Městě na Moravě. Osm žáků získalo sladké odměny za správný tip na vítěznou Francii. Ve družině jsme si o biatlonu v rámci projektového týdne povídali, ale také fandili našim reprezentantům.

V polovině února náš čekal pravidelný a velmi očekávaný družinový karneval, kde se potkaly krásné a propracované masky a spolu soutěžily v osmi úkolech v odděleních a v tělocvičnách. Odměnou byla vlastnoručně domalovaná placka s logem karnevalu, ale i něco na zub.

A už se blíží jaro a hned začátkem března vyrážíme s malými dětmi do divadla Drak do Hradce Králové. Chtěli jsme ještě navštívit vodní elektrárnu Hučák, ale nečekaně tam musí vymalovat, ale to nás nezaskočí, navštívíme mini ZOO, přírodovědné centrum, kde na nás čeká exkurze a 135 druhů zvířat.

Letos na nás také vyšla řada s pořádáním turnaje ve vybíjené pro školní družiny Novoměstska, už se na všechny těšíme, novinkou budou vyrobené medaile na 3D tiskárně, o které se postaral Jirka Pelikán s dětmi na kroužku 3D tisku a designu.