ADVENTNÍ NAUČNÁ STEZKA PŘES PEKLO

Milé děti a rodiče, máme pro vás nabídku další hry, která vás poučí, ale i pobaví. Na trase je 21 úkolů označených opět logem školy. Odměna vás nemine, pokud splníte minimálně 17 úkolů. Absolvovat ji lze v době adventního času od pondělí 7.12.2020 do neděle 10.1.2021. S sebou papír, tužku, fotoaparát nebo mobil. Správné odpovědi zasílejte naráz na email: sonislava.novotna@centrum.cz nebo na WhatsApp 723270643. Pokud by nějaká otázka chyběla nebo jste ji přešli, tak nevadí, napište č. otázky a já vám ji zašlu. Někdy je v Pekelském údolí špatný signál, tak nepanikařte a počkejte, až signál někde cestou potkáte.

Trasa N. Město (sokolovna) – Peklo – Přibyslav – N. Město (U Dubu)  – (lze jít i opačným směrem)

Délka nenáročné trasy je 10 km, převýšení 170 metrů, čas chůze cca 2hodiny 50minut + čas na úkoly a občerstvení cca 1hodinu 20 minut.

Vydejme se od sokolovny po červené turistické značce směr Peklo, jen u Liščí boudy je úkol odchýlen od značené trasy cca 30m. Pokračujeme stále po červené přes most po lesní pěšině podél řeky až k dalšímu mostu. Jdeme ještě 300 metrů kolem mlýna Pekelec po asfaltové cestě do Pekla. Zde jsou 2 restaurace, kde se můžete dle výběru občerstvit o víkendech (nebo si toto vyhledejte aktuálně na internetu), ale také u nich najdete další úkoly! Občerstveni pokračujeme po zelené turistické značce do kopce na Přibyslav. Uprostřed obce odbočíme vlevo a jdeme po žluté turistické značce směr Nové Město, hra končí na místě zvaném U Dubu, kousek za cedulí označující začátek či konec N. Města.