Adopce v ZOO

Pro letošní rok se žáci a zaměstnanci naší školy rozhodli podpořit projekt ADOPCE v ZOO Dvůr Králové nad Labem. Vybraná částka 2000Kč poputuje na krmení pro námi vybrané zvířátko. A jaké že to je? Surikata! Surikaty žijí v rodinných koloniích čítajících 10-30 členů v otevřených oblastech jižní Afriky. Loví různé drobné živočichy, ale nepohrdnou i sladkým ovocem a plody. V kolonii se rozmnožuje nejvýše postavená samice. Jedinci z kolonie hlídkují na vyvýšeném místě a chrání ostatní před predátory, zejména dravými ptáky, kteří s oblibou surikaty loví. Hlídkující surikata má širokou slovní zásobu a umí ostatní varovat, zda se blíží nebezpečí ze vzduchu, země či o jakého predátora jde.
Děkujeme všem za příspěvek a těšíme se, jak bude „naše Surikata“ prospívat.  Soňa Novotná