Banát 2016 – zpráva č. 2

V 0:50 si prohlížíme z autobusu noční Bratislavu. V 1:22 zastavujeme na pobřeží Dunaje, vystupujeme z autobusu a jdeme se podívat na noční výhled z bratislavského hradu. Vyšli jsme krpál k hradu, ale brána byla zavřená. Prošli jsme hradby, prohlédli a vyfotili jsme si Bratislavu z výšky.

Ve 2:30 odjíždíme z Bratislavy. Slovensko – maďarské hranice jsme prospali.

V 7:20 jsme konečně na Maďarsko-rumunských hranicích. Ve 12:37 jdeme do rumunského národního parku Sasca Romana. Nejdříve jsme museli překonat lanový most a skalní cestu vysoko nad řekou, abychom se mohli smočit v řece Nera. Odvážně jsme se svlékli do trenek. Voda byla sice docela studená, ale většina z nás si smočila celé tělo i s hlavou. Ve 14:04 nastupujeme do autobusu unavení a natěšení na Gernik.

V 15:58 jsme v Gerniku. Vyložili jsme sponzorské dary ve škole, ubytovali se a v 18:00 už večeříme. Měli jsme nudličkovou polévku a vepřový guláš s bramborem, chlebem a k tomu byl zelný salát. Jako sladkou tečku na konec jsme dostali dezert.

Do 21:00 hrajeme fotbal, vítáme se s místními obyvateli a nezapomeneme ani na hygienu.

Zítra vás čekají další zprávy, ale již s Rumunským časem …………… + 1 hodina.

Aleš Kosař, Vladimír Pachta, Marek Verner, Kristián Košteyn, Tomáš Smíšek