Banát 2016 – zpráva č. 3

Službu pro tentokrát převzala skupina číslo 2. Jako vždy došla k pekaři pro pečivo ke snídani a udělala čaj. Za chvíli jsme se všichni sešli u snídaně a po snídani jsme šli dělat pozvánky na bazar a poté jsme pozvánky šli rozvěšet po vesnici.

Odpoledne jsme šli na mlýnky,ale ještě před tím jsme se šli podívat do kostela a potom už jsme konečně vyrazili na cestu.   Cestou jsme si povídali, sbírali lesní jahody, fotili a když jsme tam konečně došli, tak jsme rozdělali oheň a na něm si opekli buřty. A potom se všichni rozeběhli k vodě, na jejímž toku se nacházela soustava vodních mlýnků. Když se všichni dost vykoupali, tak jsme se vydali zpátky.

Poté co jsme se vrátili, tak jsme měli čas na to, aby jsme zjišťovali recepty do kuchařky, kterou plánujeme vytvořit. Potom byla večeře. Měli jsme knedlíčkovou polévku, řízky s bramborovou kaší a nakonec i nějaký zákusek. Bylo to výborné. Následovala chvilka volna a holky se během ní sešli u zrcadla aby se trošku upravili na diskotéku.
Po diskotéce, která se celkem vydařila, jsme šli spát,  jelikož nás další den čekala zajížďka do Svaté Heleny.

Eliška Likavcová