Banát 2016 – zpráva č. 4

Ráno jsme vstali a došli jsme pro pečivo na snídani. Po snídani jsme vyjeli do Svaté Heleny. Cestou jsme se stavili u vodopádů. To už jsme seděli v autobuse, když paní zástupkyně našla na stromě dva roháče – samičku a samečka. Všichni jsme vylezli z autobusu a šli se na ně podívat.

Ve Svaté Heleně jsme se naobědvali a šli jsme se podívat do české školy. Pak jsme se šli kouknout, jak se peče chléb. Když byl chléb v peci, tak jsme šli navštívit paní Boudovou, která nám dala občerstvení – domácí sýr, klobásu, slaninu a nové brambory, vše jsme zapíjeli chlazeným mátovým čajem. Sladké koláče a rohlíčky nám napekla paní sousedka, bylo to moc dobré. Než jsme odjeli zpět do Gerniku, sbírali jsme recepty do naší kuchařky.

V Gerniku jsme vybalili věci, které jsme přivezli z Čech pro zdejší lidi. V 18:00 jsme měli večeři – polévku s kapáním, kuřecí stehýnka s zeleninovou rýží, zelným salátem a kynutými koláči s tvarohem a mákem nebo ořechy. Po večeři jsme šli hrát fotbal, který jsme……ještě nevíme, co. Výsledky budou zítra :-).

Filip Ťokan, Filip Vlček, Ála Lorenc, Kuba Vysoký, Jirka Pelikán