Banát 2016 – zpráva č. 6

Den začal, jako obvykle, snídaní. Tentokrát jsme si měli vzít jídlo hned na 5 jídelních zastávek. Blížilo se balení a jeho samotný průběh, který jsme my žáci ZŠ Komenského , zvládali na perfektní… Takže jsme se naložili do autobusu a vyrazili jsme směr vpřed Gernické škole a její žáci. Rozloučili jsme se, předali drobné dárky a mohli jsme vyjet směr poslední větší zastávku našeho zájezdu , Eibenthal. Cestu tam však nebyla obyčejná a tak jsme zaparkovali autobus u břehu Dunaje.

Vyrazili jsme na malou plavbu loděmi, při které jsme obdivovali nejen krásné břehy táto mohutné řeky, ale též jsme obdivovali nejednu jeskyni, kterých byla po stranách Dunaje mnoho. Cestu do Eibenthalu po tomto zážitku již uplynula rychle a tak jsme se dostali do chvíle, kdy nám radary ukazuj, že nad naším kempištěm má pršet. Ale všichni si mezitím stihli postavit stany, takže jsme byli v suchu…

Měli jsme hodinu čas, jelikož se počítalo, že večeře bude o hoďku dříve, než nakonec byla. Avšak nikoho to nevyvedlo z míry a tak jsme s unaveným nadšením vydali shánět ještě další recepty po vesnici, protože musíme mít recept i z tohoto místa. Recepty jsme sehnali a večeře před námi. Byl kuřecí vývar a maso s omáčkou a bramborovou kaší. Po véče někteří z nás, co měli síly vyšlápli si kopec na Kovářovu horu. Po kopci šupky dupky do spacáků.

Králíčková, Peterová, Bártová, Novotný, Král