Brigáda Na Plachtě

Kvůli covidu jsme dva roky nebyli, až letos jsme brigádu Na Plachtě v Hradci Králové opět zařadili mezi tradiční podzimní a jarní akce. Opakování matka moudrosti 🙂 – Plachta je unikátní území, na kterém se nachází řada nesmírně vzácných druhů živočichů a rostlin, některé jsou vzácné i v rámci celé ČR. A protože o takováto území je třeba pečovat, jsou ochotné ruce nezbytností. No, těch našich se tentokrát nesešlo mnoho, to bylo trochu zklamání. Ale třeba se na jaře výrazně polepšíme. Bylo by to dobré pro přírodu, ale i pro nás – vědomosti ze školní lavice jsou fajn, jejich uplatnění v přírodě – lepší. Ale vrcholem je akce – aktivní pomoc.

Co jsem dělali? Hrabali posekané nálety břízy. Pokud Vám to přijde jako dost zvláštní pomoc přírodě, pak jen připomínám – příroda zdaleka neznamená jen stromy a les.

Pršelo, ale jen trochu a chvíli. A práce nám šla od ruky, hrabání má tu výhodu, že výsledek je hned vidět. Závěr – tradiční opékání buřtů. Díky všem. A příště ve větším počtu.

Vašek Nýč