Cesta do Ostravy

Je 10. 3. a třída 8. A míří do Ostravy. Kousek to od nás zrovna není a tak jsme museli vyrazit už o půl sedmé, abychom stihli vlak mířící do Chocně, kde jsme měli asi šest minut na přestup a poté do České Třebové, odkud už vlak jel přímo do naší naplánované Ostravy. Po dlouhé cestě, jsme dojeli trolejbusem do Světa techniky.

Pro nás to byl jen komplex polorozbořených budov, ale jak jsme se při prohlídce dozvěděli, tak tyto budovy dříve sloužily k tavení a přetváření koksu, železa a dalších surovin. Ještě před prohlídkou jsme si mohli pohrát s různými vymoženostmi. Řídit vlak, běžet v kolečku pro křečky, vytvořit něco ze dřeva, projít se v ponorce kapitána Nema atd.

Poté jsme se naobědvali a šli na prohlídku areálu. Když už jsme si mysleli, že je konec, vyjeli jsme výtahem na Bolt Tower, ze kterého jsme měli impozantní výhled na město a krajinu táhnoucí se za ním. Po těchto zážitcích jsme se spokojeni vypravili zpět domů, kde jsme všem vyprávěli, jaké to bylo zábavné a zároveň poučné místo.

Tereza Hronovská 8. A