Chladné Ratibořice

Dnes jsme jeli na výlet a moc jsme se těšili! Jeli jsme autobusem do Ratibořic. Seděla jsem vedle Lucky a stále jsme si povídali. Když jsme dorazili na místo, zašli jsme do mlýna, kde nám ukázali, jak se dříve slavily Vánoce. Bylo to pěkné. Zpívali, tancovali a hráli na všelijaké nástroje.  Po vystoupení jsme šli na malinké náměstí, kde bylo pár stánků.

Jelikož byla opravdu velká zima, téměř jako na severním pólu, tak jsme si skoro všichni kupovali trdelníky.  Trdelníky nás zahřály. „Mňam, ty byly dobré!“ Po nakupování trdelníků a horké čokolády jsme šli na další program. Tady jsme si poslechli vánoční koledy a paní nám povídala o tradicích, které se dříve dodržovaly.

Po programu jsme šli do budovy, kde bylo konečně trochu teplo. V budově bylo asi deset stánků. Prodávali tam svícny, občerstvení, anebo třeba také ozdoby na vánoční stromeček. Nakoupili jsme, co jsme chtěli, a vyrazili jsme  po silnici až k autobusu. Cestou jsme „blbli“ a povídali si… Dorazili  jsme  k autobusu, nastoupili a jeli domů.

V Novém Městě jsme se ještě zašli podívat na novoměstský betlém
Výlet byl moc hezký –  až na tu zimu.

Za žáky 6.A a 7.A  Káťa Michalová