Cyklistický kurz 2019

První týden v červnu jsme se vydali do Českého ráje na dlouho očekávaný cyklistický kurz. Někteří se na kurz těšili, protože jsou vášniví cyklisté, někteří měli naopak obavy, protože kolo občas pouze oprašovali ve sklepě. Ujeli jsme celkem 135 kilometrů, což pro někoho znamenalo málo, pro někoho naopak moc. Zaznamenali jsme mnohá prvenství – poprvé byl utvořen pouze „dámský tým“, poprvé jsme volili trasy, které podle učitelů zatím nikdo nejel, zjistili jsme, že turistická  trasa nemusí být vždy zároveň i cyklistická. Všechny cyklistické nástrahy Českého ráje jsme nakonec všichni bez větších obtíží zvládli, při našem trasování jsme dokonce své učitele dovedli zdárně do cíle a po pěti dnech jsme se vydali domů. Nikdo nemůže tvrdit, že cyklisťák nebyl super! Všichni jsme si společný týden moc užili, i když nás bolely nohy a bylo nám vedro. Na konci dne nás vždy čekala odměna – studený rybník, do kterého jsme se navzájem házeli a dobrá večeře, která nestačila pouze Honzovi.

  A co si o cyklisťáku myslí mí spolužáci?

„Bylo to super!“    Filip

„Strašně jsme si to užili a byl to nejlepší ze všech čtyř kurzů.“  Aleš

„Moc jsem si to užila.“   Jája

“ Bylo to náročné, ale bylo to super:-)“    Anička

„Bylo to namáhavé, ale projíždění lesními cestami bylo super!“

„Namáhavé, ale užil jsem si to!“  Maty

„Přežil jsem!!!“   Tomáš

„Ta pizza byla top!“ Kristián

„Umíral jsem hlady, ale bylo to fajn, bavilo mě to.“   Honza

Nikča Kulhánková, 9.B