Den bez aut

Jako každý rok, i letos se naše škola připojila k aktivitě „Den bez aut“. Mimo jiných činností žáci školy monitorovali průjez motorových vozidel před školou.

Výsledek sčítání je zde.

V pátek 18. 9. 2015 pořádali žáci 5.A Den bez aut. Šlo o akci pro prvňáky, kde si žáci mohli vyzkoušet, jak to chodí ve veřejné dopravě a dozvěděli se něco málo o dopravních značkách. Soutěž probíhala dopoledne na školní zahradě na připravených stanovištích, mezi kterými bylo např. stanoviště s namotáváním autíček na provázek, ježdění na kolobrndách nebo stanoviště se značkami rozstříhanými jako puzzle. Na závěr nechyběl ani velký potlesk a ocenění dvou prvních tříd za snahu bonbonem a vlastnoručně vyrobenou medailí. Všichni, včetně prvňáků, si Den bez aut náramně užili.

Jan Asszonyi a Jan Uher, 5.A