Den s floristou

Po týdnu těšení jsme se konečně dočkali. Přijel k nám do školy florista, kterého nám zařídila Vláďova maminka (paní Vopařilová), která má také ke květinám velmi blízký vztah, což se pozná podle krásné zahrady okolo jejího domu. Florista Matěj přijel z Litomyšle se svojí šikovnou kamarádkou. Nejdříve nám o sobě a své škole, kde se floristiku učí, povídali a poté se začalo tvořit. Nejprve jsme si připravili větvičky, které jsme zapíchávali do florexu i se svíčkou. Když jsme to měli hotové, přešli jsme na zdobení. Použili jsme přírodní i umělé materiály, které jsme přilepili tavnou pistolí. Abychom nezapomněli, došlo i na pár drobných popálenin tavnou pistolí a říznutí nožem do prstu. Hotové svícny jsme dali do krabic a odnesli do chladného sklepa, kde čekají na vánoční prodejní výstavu.

Nakonec bychom chtěli poděkovat všem, co se podíleli na výrobě a také všem, co přinesli nějaké materiály. 

Julinka Klučková a Anička Frimlová ,žákyně 7. ročníku