Divadélko pro školy

V pátek 8.12.2023 nám Divadélko pro školy z Hradce Králové představilo na „divadelních prknech“ naší tělocvičny dvě divadelní představení. Dobrodružství veverky Zrzečky bylo určeno pro mladší děti  a  zavedlo děti mezi lesní zvířátka. Představení bylo velmi vtipné, poukázalo na dobré a špatné vlastnosti a dotklo se také otázek ekologie. Herci jsou i zdatní hudebníci a zazněly písničky s kytarovým doprovodem.

Druhým představením byl Divadelní cestopis aneb Evropou od renesance po realismus (pro žáky 2. stupně). Dva herci nejdříve sehráli ukázku ze slavné tragédie Williama Shakespeara Hamlet, ve které zazněla známá věta: „Být či nebýt, to je otázka.“. Následovaly ukázky ze hry Zdravý nemocný od Moliera, Sluha dvou pánů od Carla Goldoniho, Cyrana z Bergeracu od Edmonda Rostanda a nakonec jsme se přenesli do českého realismu a zhlédli jsme ukázku z divadelní hry Maryša od bratří Mrštíků.

Velmi jsme se bavili a protagonistům děkujeme.

A jaké jsou názory publika , které tvořili žáci 2. stupně?

„ Bylo to fajn.“

Anička

„Mně se to hodně líbilo, bylo to vtipné. Nejlepší byl Zdravý nemocný.“

Eliška

„Super.“

Klárka

„Mně se to líbilo, protože to bylo jedno z mála divadel, které mě pobavilo a dozvěděla jsem se dost nových věcí. Skvělé bylo, že do dějů zapojovali nás, děti. Třeba když Eliška hrála Roxanu, bylo to od ní odvážné.“

Eliška

„Bylo to vážně vtipné, herci se navzájem provokovali. Líbila se mi výhrůžka, že ho vystřelí tam, kde ho ani Google nenajde.“

Verča

„Bylo to zábavné a trochu o historii, takže velmi dobré!“

Karel

„Poznal jsem, že divadlo nemusí být vždy nuda.“

Martin