Dobrovolnice na ZŠ Komenského

Naši školu opět po letních prázdninách navštívily studentky ze zahraničí, které u nás dělají dobrovolnickou službu. Jedna je z Francie, jmenuje se Caroline, druhá je z Německa, jmenuje se Mirka. Zůstanou tu s námi až do konce školního roku, naučí nás nebát se mluvit cizí řečí a my je naučíme mluvit naší řečí (alespoň trošku) a seznámíme je s naší kulturou.

Caroline a Mirku vídáme na hodinách angličtiny a němčiny, kde s námi procvičují probíranou látku, konverzují, pomáhají nám, když si nevíme rady, a přinášejí do vyučovací hodiny různé zajímavosti a nové informace. Některým z naší školy obohatily školní rozvrh o skvělé kroužky angličtiny, němčiny a francouzštiny. Pokud něčemu nerozumíme, můžeme se s nimi domluvit jedině anglicky. Na těchto kroužcích se nejen naučíme víc o jazycích, které se učíme, ale také si užijeme spousty zábavy.

S Caroline a Mirkou nemusíme trávit čas jenom ve škole, můžou s námi trávit čas i mimo školu nebo na našich školních výletech, kurzech i exkurzích. Loňské dobrovolnice s námi jezdily na výlety, kde jsme si cestou v autobusu i v průběhu výletu povídali anglicky a někteří z nás si vyzkoušeli i základy litevštiny. Kdo má chuť a čas, setkává se s dobrovolnicemi i doma, podniká s nimi různé výlety a zve je na své soukromé akce. Caroline se chce naučit hrát na klavír, tak s ní trávím jednou v týdnu chvilku a učím jí hrát. Je to skvělá možnost ke zdokonalení konverzace v angličtině.

Díky dobrovolnicím získáme nejen nové informace, ale také i nové zážitky, které bychom bez nich neměli. Těšíme se na spoustu zábavy, kterou s nimi v letošním školním roce prožijeme.

Terka Hronovská, 8.A