Exkurze do Železného Brodu

Kam pojedeme fotit příště? Tak zněly otázky od dětí.

Proč nevyužít nabídky bývalé žákyně a podívat se do Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě. Prohlídka školních ateliérů byla velmi zajímavá, nádherné výrobky žáků zdobily celou školu.Obdivovali jsme, jak žáci dokážou brousit či rýt sklo. Také jsme nevynechali možnost navštívit rodinnou firmu na výrobu skla Detesk. Všude nám dovolili fotografovat, ale byl problém, abychom nejen stíhali vše pozorovat, ale také zároveň pořizovat záběry.

 

Počasí nám sice moc nepřálo, ale to nevadilo, zahřála nás výborná polévka.

Zbylý čas jsme strávili v podnikové prodejně. Každý si něco zakoupil. Tedy spíš jsme utratili úplně všechny peníze.

Další fotografie na  https://fotostopa.rajce.idnes.cz/Zelezny_Brod_2019/