Fotovíkend Sedloňov – 2016

V pátek 25.11. jsme po čtvrté hodině odjížděli z Rychty. Když jsme dorazili do chaty Roubenka, rozdělili jsme se do pokojů a povlékli postele. Ve společenské místnosti nám řekli o bezpečné manipulaci s „foťákem“. Potom jsme hráli různé hry. Samozřejmě naše hraní přerušil zvoneček a přišli nás navštívit Mikuláš, čert a andílci. Museli jsme všichni, i dospělí, splnit nějaký úkol a dostali jsme balíček sladkostí. Oblečeni v pyžamech jsme pokračovali do pozdních hodin zpěvem při hře na kytaru.

V sobotu po snídani jsme si měli donést nůžky a tužku, protože jsme vyráběli hvězdy z papíru. Potom jsme dělali z víček od piva sněhuláky, kdo chtěl, i tučňáky. Mohli jsme si jich vyrobit víc, abychom je pak popřípadě využili na focení, které následovalo. K obědu byla zeleninová polévka s kapáním, rýže s kari omáčkou a kuřecím masem. Po poledním klidu jsme šli fotit ven, ale bylo pod mrakem a foukalo. Prošli jsme si část Sedloňova, který jsme si nafotili ze všech možných úhlů. Teď se jen rozdělit do skupinek, abychom stihli všechno nachystat. První část (ti starší) dělali nepečené cukroví. Zbytek fotil po chatě, buď něco s vánoční tématikou, nebo s rámem, který se měl na fotku nějak zakomponovat. Pro zpestření večera jsme se šli kouknout i na rozsvěcení vánočního stromečku a prošli jsme si prodejní vánoční výstavu v obecním úřadě. Dál už jen dodělat naše úkoly – vybrat fotky do soutěže a byla na řadě štědrovečerní večeře, po které zazvonil zvoneček a „Ježíšek“ byl tu. Každý dostal minimálně dva dárky. Všichni jsme si je šli odnést do pokojů a zpátky na soutěž. Ukázali jsme si spousty překrásných fotek, ale vyhlášení se už nestihlo. Tak jenom vystřelit pár rachejtlí a pohádka před spaním. V neděli hned po snídani bylo vyhlášení soutěže. První tři v kategorii dostali nějakou cenu a každý nakonec blok, propisky a tašku od sponzorů. Teď ta méně zábavná část. Úklid celé chaty. Všichni to zvládli a ještě nám zbyl čas na skupinové hry.  No a to byl konec fotografického víkendu společně s Mikulášem, Vánocemi i Silvestrem, už jen na autobus a vzhůru domů.

Markéta Hrdinová a Natálie Králová