Fotovýlet do Litomyšle

Dne 9. 5. 2019 jsme měli být u vlakového nádraží v Novém Městě. Odjeli jsme, cesta byla celkem krátká. Nádraží bylo takové, malé, žádný luxus, ale nás zajímalo více fotogenické město Litomyšl.

Nejprve jsme šli do Klášterních zahrad, kde byl anglický trávník a hezká vyhlídka. Potom jsme šli na domluvenou prohlídku zámku, která byla moc pěkná. Mohli jsme dokonce fotit i uvnitř areálu, což nás moc bavilo. Detaily vnitřních prostor byly zajímavé, krásné lustry a červený koberce.  Pak jsme dostali od Soni a Míši úkol, že musíme v zámecké zahradě najít na freskách zámku 3 klíče. Bylo to obtížné, po celém zámku totiž není ani jedna stejná freska, většina z nás našla pouze jeden a někdo dva klíče. Pak jsme šli do Smetanova domu na oběd. Měli jsme řízek s bramborovou kaší a polévku s knedlíčky i nudlemi, vše bylo velice dobrý! Během focení dalších krásných míst v Litomyšli jsme se zastavili na dvou hřištích, na jednom byly dokonce kameny přes řeku a ve druhém v zámecké zahradě lanový park. Při malém rozchodu po náměstí jsme si zakoupili suvenýry a šli jsme do rodného domu Bedřicha Smetany, moc se nám tam líbilo, dokonce jsme si mohli zahrát na různé hudební nástroje a Verča nám hrála na všechny klavíry, které jsme cestou po Litomyšli objevili.

Moc se nám tam líbilo a snad i příště vyjde počasí a my budeme objevovat krásy míst naší republiky pomocí hledáčku.

Emma Spilková a Nikola Uždilová 5.A