Grantové akce v roce 2017

Během roku 2017 se na naší škole podařilo uskutečnit mnoho výletů, exkurzí a akcí, které byly podporovány granty. Získali jsme je nejen z našeho města na podporu prevence rizikového chování, ale také z kraje na podporu rozvoje talentů. V naší škole se již 10 let zaměřujeme na vyhledávání a podporu fotografických talentů. V červnu odjeli „sedmáci“ do Polska na exkurzi do největšího zábavního parku, aby dokázali překonat strach a sami sebe.

„Je pět hodin ráno a já vstávám. Ptáte se, proč vstávám tak brzo? Protože dnes jedeme do Energylandie! Moc se těším, bude to určitě jak zábavné tak i strašidelné. Budeme muset překonat svůj strach, i uklidnit své žaludky, které budou jistě chtít také trochu pozornosti. Cestu jsem skoro celou prospala, probudila mne až hudba, z mobilu mého spolužáka. Po chvíli jsem uslyšela mou kamarádku, která říká, že už jsme tady!!! Vystřelila jsem z místa jak neřízená střela a koukala se z okýnka. Už, už mi začínal mizet úsměv z tváře a v hlavě se mi tvořil plán, jakým způsobem zabiju toho, kdo si ze mne udělal srandu, když v tom jsem to uviděla. Červená dráha pro mě byla jako maják, který upoutal všechnu moji pozornost. Postupně se z cesty začali vytrácet stromy a keře a můj usměv se zvětšil tak, že jsem vypadala jako psychopat, kterého právě pustili z psychiatrické léčebny. Náš autobus zaparkoval před obřím vchodem, který vedl do obřího zámku. Když jsme vstoupili dovnitř, tak nás přivítala velice pozitivní energie a my mohli vstoupit do světa šíleně rychlých atrakcí. Učitelky rozhodly, že nejprve půjdeme do extrémní zóny, když jsme tam došli, tak skoro všichni, včetně mně šli na horskou dráhu, pote na volný pád a ti co to stíhali, tak šli ještě na kladivo. Moc jsem si to užila a získala i pár dalších zážitků, které budu moct vyprávět dál a dál, dokud ty ostatní lidi nepřinutím k tomu, aby se tam taky vydali.“ Tereza Hronovská

Další akcí byl výjezd dětí ze školní družiny opět do Polska, ale jen kousek za hranice – do Klodska, kde je nově postavený Minieurolend s miniaturními stavbami a vzácnými rostlinami z celé Evropy. Děti si akci dokonale užily, na závěr je totiž čekalo krásné sportovní hřiště s různými atrakcemi.

Říjen vybízel svým krásným počasím k další povedené akci, kterou byl fotovýlet do Olomouce. Děti fotily rozmanité budovy napříč architektonickými stavebními slohy. Pak zavítaly do ZOO, kde nevěděly, zda mají dříve fotit nebo pozorovat zvířata v akci. Zdolat rozhlednu byla samozřejmost.

V listopadu se tradičně uskutečnila víkendová akce, „Vánoce nanečisto“ se zaměřením na fotografování a poznávání okolí Sedloňova. Během tří dnů jsme oslavili svátky a tradice, které prosinec nabízí. Nezapomněli jsme ani na vítání Nového roku. Vše bylo zaznamenáno na fotoaparáty dětí…výsledky jejich práce najdete na http://fotostopa.rajce.idnes.cz/.

Fotografie z těchto akcí jsou samozřejmě také na webových stránkách ve fotogalerii naší školy a školní družiny.