Korálovka mexická u nás

Zvířata v našich teráriích a akváriích jaksi už patří k tradici školy. Názor na jejich chov nicméně není jednotný. Jsou lidé, kteří chov v zajetí považují za týrání a samoúčelnou zábavu. V našem případě to však nejsou jen exempláře na ukázku, ale zároveň živé učební pomůcky, které prostředí svého „domova“ za účelem výuky či kontaktu opouští relativně často. Ano, netvrdím, že občas o chovu obecně nemám pochybnosti, ale jak říkal Konrád Lorenz: „Zvíře v zajetí může přispět k povědomí lidí o ochraně přírody.“

Před necelým rokem nás navždy opustila užovka červená. Žila u nás dlouho, takže, aby byla změna, stala se její nástupkyní korálovka mexická, atraktivní a pohodový had. Uděláme vše pro to, aby se jí u nás líbilo.

Václav Nýč

Foto autor: Chmee2 – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8264604