Lyžařský výcvik 2016

Ve dnech 20.- 26.února 2016 vyrazilo 34 žáků sedmého ročníku a tři učitelé na lyžařský výcvik do Vítkovic v Krkonoších. Ubytováni jsme byli v penzionu Roudenka a plánovali jsme zdokonalení v lyžařských dovednostech ve skiareálech Vurmovka a Aldrov. Odjížděli jsme plně natěšeni na sjezdovky, ale při příjezdu do Krkonoš nás vítaly zelené svahy.

První den jsme si prošli okolí penzionu a prohlédli zdejší skiareály. Zároveň jsme si zahráli netradiční hry v horské přírodě. Druhý den nás při rozcvičce překvapil krásný „prašánek“. Napadlo 15 cm nového sněhu. Vyrazili jsme na Vurmovku a třetí družstvo na běžky. Počasí si s námi celý lyžařský výcvik hrálo. Od 12 hodin začalo intenzivně pršet a byli jsme nuceni zrušit odpolední lyžování . Byl zařazen náhradní program a tím byla hra   „ Dobývání ohňů“. Smyslem hry bylo dostat oheň do Jeruzaléma (chata na vrcholu Rezku) . Do rána opět zmizel všechen sníh, ale nějaký zůstal ještě na Aldrově. Třetí výcvikový den probíhal na Aldrově. Žáci si zaslouží obrovskou pochvalu za zvládnutí těžkých sněhových podmínek. Na přeplněných sjezdovkách byli lyžaři všeho druhu. V těchto těžkých podmínkách se pustilo třetí družstvo do objevování lyžařského sportu. V dalších dnech se počasí zlepšilo a celá naše skupina se vydala do běžkařského areálu na Horních Mísečkách. V krásnem prostředí žáci objevovali krásu „ běžkařského sportu“. Čtvrtek byl závěrečným dnem lyžování. Třetí družstvo úspěšně zdolávalo Aldrov a druhé s třetím mělo závody také na Aldrově.

Po celodenním poctivém výcviku se nezahálelo ani na chatě. Žáci měřili a ukazovali svoji zdatnost, kreativitu v různých soutěžích, které gradovaly poslední večer v přehlídku módních salonů. Po všechny večery probíhaly přednášky na téma bezpečnost na horách a o jednotlivých lyžařských disciplínách. Lyžařský výcvik jsme si všichni užili a patří k těm hodně vydařeným.