Novoměstský turnaj prvňáčků v minivolejbale

Tak se naši nejmenší konečně dočkali svého prvního velkého turnaje v minivolejbale. Dne 26.2.2016 proběhl 1.ročník turnaje žlutého volejbalu pro žáčky 1.-2. ročníků, který zorganizovala ZŠ Komenského ve spolupráci s Volejbalovým Centrem nad Metují. Turnaje se účastnilo 12 družstev ze ZŠ Komenského, ZŠ Malecí, ZŠ Krčín a ZŠ Nový Hrádek.

Děti bojovaly ze všech sil a vzorně reprezentovaly svoji školu a to nejen samotným zápalem do hry, ale hlavně fair-play přístupem! Systém hry umožnil hráčům předvést své umění v mnoha zápasech. Není vůbec důležité, kdo vyhrál, ale to, že si spolu kamarádi zahráli hru, která je průpravou nejen volejbalu, ale také dalších míčových her. Věříme, že už se všichni těší na nějaký další turnaj, kde by ověřili své sportovní dovednosti. Ale pro pořádek uvádíme i vítěze. Na prvním místě skončili žáčci ZŠ Malecí, 2.místo obsadili hráči ze ZŠ Nový Hrádek a 3. místo získali prvňáčci ze ZŠ Komenského. Pro děti bylo velkým zážitkem to, že jim odměny předával koordinátor minivolejbalu Českého volejbalového svazu Jakub Lejsek. Pro děti to byl „prezident minivolejbalu ČR“ a vlastně mají pravdu.

Děkujeme tímto ZŠ Malecí, která nám propůjčila tělocvičnu, jelikož na naší škole by tento turnaj proběhnout opravdu nemohl. Poděkování patří VoCe za poháry a medaile, které do soutěže věnovalo. A v neposlední řadě se sluší poděkovat i Spolku rodičů při ZŠ Komenského, který přispěl na odměny. Samozřejmě patří poděkování všem pedagogům a členům VoCečka, kteří se ujali role rozhodčích.

Sportu zdar a minivolebalu zvlášť!

Soňa Novotná – ZŠ Komenského