Orientační závod

Ve čtvrtek 19.9. se uskutečnil 19. ročník orientačního závodu „O pohár ředitele školy“. Zúčastnili se žáci 5.-9.ročníků, kteří statečně bojovali s připravenými úkoly. Tradičně je čekalo poznávání přírodnin, topografických značek, hradů a zámků, ale i nové úkoly jako hod granátem na cíl nebo stavba stanu.

Právě tento úkol byl pro mnohé ze 127 závodníků záhadou, jelikož mnozí viděli klasické „áčko“ asi poprvé v životě. Celkovými vítězi se stali žáci 7.A ve složení Lukáš Rousek, Tereza Uherová a Nikola Uždilová. Druzí se ztrátou 1:20 minuty byli „deváťáci“ – Aleš Lorenc, Daniel Ducháč, Tomáš Smola a Lukáš Navrátil a opět se ztrátou 1:20 min. na druhé, skončili na 3.místě spolužáci z 9.A – Jolana Machová, Magdaléna Hanušová, Karolína Likavcová a Lucie Tomková.

Všichni závodníci obdrželi odměny, vítěz navíc putovní pohár. Gratulujeme a těšíme se za rok na jubilejní 20.ročník.