Oslava Mezinárodního dne tolerance na ZŠ Komenského

Dne 23. listopadu proběhla anketa k Mezinárodnímu dni tolerance, který se každý rok koná 15.11.  Pár žáků z osmé třídy, děti ze školní družiny a paní učitelka Novotná s Ineta (dobrovolnice) vyrazili do ulic Komenského a na Husovo náměstí, kde anketa probíhala. Lidem jsme pokládaly otázky typu: ,,Víte, co je to tolerance?“ nebo ,,Co pro vás znamená, když se řekne tolerance?“. Po ochotném zodpovězení otázky jsme na ruku navázali náramek, který vytvořily děti ze školní družiny.

Celý projekt zahájila Ineta prezentací v anglickém jazyce pod názvem „Tolerance day“. Povídali jsme si o toleranci, co je to, co pro nás znamená a jak je důležitá. Dozvěděli jsme se, jak se tento den slaví v jiných zemích. Anketa byla vyvrcholením celého projektu.

Julie Tymelová, žákyně 8.ročníku