Páťáci a šesťáci ve Všestarech

Ve čtvrtek 10. listopadu 2016 jela naše třída společně se třídou 6.A na výlet do Archeoparku ve Všestrarech u Hradce Králové. Při návštěvě Archeoparku jsme mohli vidět, jak lidé žili v pravěku. Prohlédli jsme si pravěké chýše a také viděli, jaké nástroje pravěcí lidé používali: pazourky, kamenné sekery, bronzové meče a další. Mně osobně se líbil model pravěké vesnice a krajiny a také pec na vypalování keramiky. Zajímavá byla i prohlídka pravěkého příbytku. Výlet do Všestar se mi velmi líbil.

Aneta Řeháková 5.A

Archeopark

V Archeoparku jsme si to užili.
Čím se lidi živili?
Jak lidi dům stavěli?
Byla to velká zábava,
ale pro některé jenom únava.
Nejlepší však byla venkovní výstava.
Tam naše paní učitelka mamuta lovila.
Jak to vlastně všechno bylo?
Železo, stříbro, dokonce i zlato.
Přesně to jsme se tam dozvěděli.
A ani jsme se nenudili.

Matěj Vrzáček 5.A