Pečení pizzy s Jessicou

V úterý 23. listopadu jsme se již podruhé sešli s Jessicou ve školní kuchyňce. Poprvé jsme dělali italské sušenky, tentokrát byla na programu pravá italská pizza. V září při představování na sebe Jessica prozradila, že ráda vaří. Je to vidět, děcka to s ní moc baví. Její tatínek má pizzerii a tak to, co jsme v úterý pekli, byla zaručeně pravá italské pizza, Aby byla pravá, připravila Jessica pro jistotu těsto do zásoby. To pro případ, že by se nám to úplně nepovedlo. Udělala dobře, těsto bylo třeba 🙂 A byla u toho spousta legrace, posuďte sami z toho, co děcka napsala:

….Když jsme roztahovali těsto, tak to Mazi zkazil, protože udělal do těsta díru a Jessica to po něm musela opravovat. Pak jsme dali pizu do trouby a Matěj provokoval Jessicu. Říkal, že má nejraději pizzu Hawai / pan učitel taky 🙂 /. Italové totiž nesnáší, když se do pizzy dává ananas. Zbyl nám sýr, rajčatový protlak a bazalka. A tak jsme do listu bazalky dali rajčatový protlak a na to sýr a bylo to dobrý 🙂   Kuba S. , Matěj, Honza, Vojta 5.A

… Když jsme chtěly nastrouhat sýr a šunku, tak si Eliška Č. přivlastnila struhadlo a Anetka jí ho musela sebrat. To se povedlo, tak jsme začaly strouhat sýr. Bylo to moc dobrý, všechny jsme ujídaly. Jediná Verča měla rozum a přikryla sýr talířem, aby ho nikdo neujídal…

Eliška Č., Eliška V., Verča, Aneta 5.A

..Vyndali jsme to z trouby, rozkrájeli jsme pizzu na 4 díly a pak jsme to snědli. Dali jsme tam trochu víc česneku, takže to dost pálilo. A nemuseli jsme jít na oběd 🙂

Kuba B., Matyáš, Šárka, Martin Š. 5.A

autor kresby Kuba Bartoš