Předvánoční cesta páťáků do Prahy

Ráno jsem vstávala velice brzy. Musela jsem být rychlá, abychom stihli dojet na nádraží včas. Naštěstí jsme to stihli. Teď už jen zbývá nastoupit do vlaku. Vlakem jsme frčeli ještě za tmy. Ve skle se odrážel náš obraz. Já jsem tam vypadala jak z domova důchodců a Emmča Horáková jako králík. V Chocni jsme čekali na rychlík do Prahy. Měl 7 minut zpoždění, které se ve vlaku se navýšilo na půl hodiny. Nesnáším České dráhy. Z Hlaváku do muzea je to kousek. Do Národního muzea jsem se moc, moc těšila. V muzeu jsme si zamkli věci do kabinek na zámek. Na prohlídku jsme dostali sluchátka – audio průvodce. Nejdřív nám pouštěli film a zničehonic se otevřely dveře, na které se promítalo.

Další část byla plná exponátů a ve zbylých dvou místnostech se také promítalo. Jedna místnost byla věnována českému archeologovi, myslím, že se jmenoval Jaroslav Černý. Dále jsme si prošli celou budovu. V hlavní místnosti byla kostra dinosaura. Když jsem to vyprávěla mamce, tak ta říkala, že už je tam hodně dlouho. Za chvíli jsme si prohlédli místnost s bustami významných osobností a ochoz. Před budovou jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna šla do KFC a druhá do Mekáče. Já jsem utíkala do KFC, chtěla jsem to vyzkoušet. Po KFC, které bylo výborné, jsme navštívili Hamleys. Tam jsem si koupila bonbony za 160,- Kč, byly z Harryho Pottera, a to se musí nechat. Každopádně dalším naším cílem bylo Staroměstské náměstí, protože se zde konají vánoční trhy. Celé mně to připomínalo perníkovou chaloupku, ale nic jsem si tam nekoupila, protože za langoš chtěli 80,-Kč. Pak zbývalo už jen Hlavní nádraží a odjezd. Nela Šimková, 5.A