Přespávání ve škole

Všechno to začalo o půl šesté, kdy se většina z nás sešla vzadu za školou. Šli jsme si dát věci nahoru do naší třídy a běželi zase zpátky dolů čekat na ostatní. Byli jsme už skoro všichni, tak jsme si řekli, že se půjdeme převléknout do našich strašidelných kostýmů. Přespávání  bylo totiž  ve stylu HALLOWEEN. V maskách jsme si udělali večeři, dlabali dýně a zpívali do zvuku kytary, na kterou nám hrál pan učitel Flégl.

Čekali jsme na ostatní, kteří měli přijet déle, protože byli se Soňou na akci v Praze. Někteří byli v tělocvičně a někteří si stále zpívali. Už jsou tady! Dali si věci do třídy jako my a nás nenapadlo nic jiného, než si zahrát na schovávanou. Zhasli jsme světla a začali hrát. Byla to sranda, mezi skříňkami  se schovávalo dobře. Později jsme poprosili paní učitelku Rázlovou a pana učitele Flégla, aby šli hrát s námi. Pan učitel měl pikat. Vzal si dýni a spolu s dýní běhal a hledal nás všude možně. Paní učitelka byla ve výhodě, protože nás zná delší dobu a „zapikat“ nás bylo pro ní mnohem jednodušší. Byla to opravdu legrace.

Bohužel po nějaké době jsme už museli jít nahoru do třídy a pomalu se připravit ke spaní. Smyli a sundali jsme si masky, rozbalili spacáky a karimatky a přemýšleli, co budeme dělat. Holky napadlo pustit film. Film mě moc nebavil, tak jsem si povídala s Aničkou, která seděla vedle mě. Když film skončil, udělali jsme kroužek a povídali jsme si. Abych se přiznala, byli jsme docela dlouho vzhůru.

Šli jsme spát, protože nám všem už padala víčka. Ráno se všichni pomalu probouzeli. Rychle jsme se převlékli a šli nasnídat. Snídaně byla plná skvělých muffinů, které jsme spolu s mojí kamarádkou Natkou upekly a ozdobily. Všichni jsme byli hrozně unavení a snažili se přežít další školní den. Přespávačku jsme si všichni moc užili!!!   

Evča Ficková, 8.A