Přírodověda v Horním Maršově

V souvislosti se soutěží Zlatý list jsme se již zmiňovali o tom, že máme na škole hned několik čtvrťáků, kteří, zdá se, našli zálibu v přírodovědných bádáních všeho druhu. Je těžké předpovídat, zda jde o zájem trvalý a příroda se stane jejich zálibou, či dokonce zaměstnáním, ale s tím si na prvním stupni prostě nemůžeme příliš lámat hlavu. To ukáže čas. Jsme tu nicméně od toho, abychom semínka zalévali a tak jsme jim nabídli společný vzdělávací víkend s věhlasným středo a vysokoškolským učitelem Ivo Králíčkem a jeho studenty. Proběhl 24. – 25.9. Účast hojná, bylo nás celkem jedenáct. Určování rostlin, cestopisné přednášky, lov živočichů v Úpě a jejich určování – takový byl program. Zejména poslední bod přijali „malí studenti biologie“ s nadšením, a protože bylo teplo, ani nechtěné vykoupání nevadilo. 🙂 Střechatky, ploštice, jepice, chrostíci, larvy všeho možného – to jsou termíny pro řadu smrtelníků dost složité, pro naše děti však ne. S pomocí klíče se něco určit podařilo, se zbytkem pomohl pan profesor.

Bylo to prostě bezva, velký díky Ivo Králíčkovi a hlavně dětem – vydržely nasazené vzdělávací tempo až do konce. Jen více takových akcí.…