Projekt „Recyklace“ v MŠ

Děkujeme žákům z 9.A ZŠ Komenského, kteří nás v MŠ Pod Výrovem navštívili 2.února. V rámci svého projektu Recyklace seznámili děti s tímto pojmem a jeho obsahem. Dětem zahráli pohádku, vysvětlili jim, co je recyklace a formou hry je naučili, jak správně třídit odpad. Žáci měli projekt výborně propracovaný od začátku do konce. Podle vtipně zpracovaných kostýmů děti snadno poznaly, kdo je zástupce plastů, skla, papíru nebo bioodpadu. Určovali jsme z jakého materiálu jsou různé odpadky a do jaké barvy popelnice patří.

Při seznamování se s bioodpadem děti poslepu poznávaly chutě zeleniny a ovoce. Jako dárek jsme všichni dostali květináč z plastové lahve i s názorným návodem jak si vyrobit další. Na závěr si děti společně vybarvily velkou popelnici. Celé dopoledne bylo pro všechny ve školce velmi zábavné a poučné. Přejeme žákům s tímto projektem hodně štěstí v celorepublikové soutěži.

Kateřina Marinicová, učitelka MŠ Pod Výrovem