Projekt: Táhneme za jeden provaz

V pondělí se naše třída sešla na vlakovém nádraží v Novém Městě nad Metují. Naším cílem byly Janovičky v Broumově, kde nás čekal třídenní program na zlepšení spolupráce ve třídě.  Cesta vlakem rychle utíkala a čím více se blížila zastávka pro výstup, tím více se zhoršovalo počasí. Při výstupu nás zastihl opravdu silný déšť, ale protože jsme museli na cílové místo pěšky, nasadili jsme pláštěnky a vyrazili.

Po příchodu na chatu Pod Bobří Skálou nás přivítali členové organizace Duha Bartoňka Náchod, kteří pro nás měli připravený program. První odpoledne bylo ve znamení akčních her prokládané hrami na spolupráci. Jendou z nich byla stavba věže z brček, kde se hodnotila výška a zároveň pevnost konstrukce. Nakonec zvítězil tým, který postavil nejvyšší věž a měl podobnou nosnost jako konstrukce jiných týmů.

Vše vyvrcholilo v úterý odpoledne, kdy jsme si při lanových aktivitách a při pádech důvěry dokázali, jak moc si můžeme ve třídě věřit. Posledním společným programem byly večerní aktivity, díky nimž si žáci uvědomili, jak oni sami působí na třídu.

Ve středu nás čekal návrat domů, a i když jsme byli unavení, zpět se nám moc nechtělo.

Chtěl bych tímto poděkovat žákům 8. A za aktivní přístup k programu, organizaci Duha Bartoňka Náchod za skvěle připravený program na míru pro naši třídu. Především však chci poděkovat úřadu Nového města nad Metují za finanční podporu projektu, který nám pomohl snížit náklady a dovolil tak všem žákům, aby se projektu zúčastnili.

Daniel Flégl, třídní učitel 8.A