Prosinec ve 4. A a 4. B

V prosinci jsme ve třídách uzavřeli soutěž „Znalec Nového Města nad Metují“. Celou soutěž odstartovalo v září setkání s Janem Černčickým, který nás provedl po náměstí. A pak už jsme se pustili do objevování města sami. Neseděli jsme jenom v lavicích a u internetu, ale některá místa jsme i osobně navštívili. Například zříceninu  Výrov a klášterv se kterým nás seznámil pan učitel Nýč. Odměnou za správné odpovědi nám byly novoměstské groše. A kdo jich měl nejvíc a stal se skutečným znalcem města? Ze 4.A  Kája Holá a ze 4. B Eliška Kulhánková. Gratulujeme!!

4.A a 4.B má talent! Tak to bylo další klání čtvrťáků. Zúčastnili se všichni žáci a disciplíny byly opravdu pestré : zpěv, hra na hudební nástroj, tanec, divadlo, kouzelník, jízda na hoverboardu. Pochvalu zaslouží skutečně všichni, protože překonat trému a vystoupit, to chce pořádnou dávku odvahy!  Nakonec odborná porota vybrala 8 finalistů a žáci sami mezi sebou zvolili vítěze. Stal se jím Marťa Faltus s kouzelnickým číslem. Opět gratulujeme!!