První přírodovědné setkání

Naši čtvrťáci jsou svým způsobem výjimeční. Taková koncentrace dětí se zájmem o přírodu, doplněná pozoruhodnými znalostmi, se opravdu sejde málokdy. Hodiny přírodovědy pro jejich rozvoj, fajn, přírodovědný kroužek a sobotní výlety – lepší. Ale převládá pocit, že to je málo a že těmto dětem fakt stojí za to „obětovat“ nějaký ten volný čas. A tak v sobotu 14.1. přijel k nám do školy můj kamarád, skvělý pedagog, botanik, cestovatel a fotograf Ivo Králíček. Říkal jsem si, že když přijde deset dětí a dospělých, fajn, když nás bude celkem dvacet, skvělý. Sešlo se devět dětí a tři dospělí – pro začátek snad slušné. Přítomní poslouchali povídání o zvířatech a rostlinách Ekvádoru, v přestávce zpestřil program jednoduchý pokus s pomerančovou kůrou. Ještě mělo dojít na pracovní listy na téma bezlesí, ale technika nás trochu zradila a tak se Ekvádor poněkud protáhl. No, zejména dětem snad ani nevadilo, že na pracovní listy nedošlo.  Jak říká klasik – za mě dobrý. Uvidíme příště.

Václav Nýč